pondělí 7. září 2015

Sněhová švestková buchta

Švestková sezóna! Třikrát hurá! Sladká a něžná švestková princezna se sněhovou čepicí se ukázala být dnes dostatečnou náplastí na všechna příkoří, která, spojena se školním rokem a pracovním procesem, na sebe nedala dlouho čekat. Když jsem se již podruhé vracela se potomkem trpícím od narození totální ztrátou paměti z družiny (Nemám knížku!Nemám bačkory!) a doma zjistila, že  stejně nemáme matematiku, rozhodla jsem se, že nechám vybraný recept v původní formě a cukr ubírat nebudu. Přemíru cukru teď kompenzuju sklenkou suchého vína a tik v levém oku zdá se - již polevuje. Pokud mají vaše děti dobrou paměť, nebo máte prostě rádi podzim a režim, nebo ...nevím...třeba nechcete do sebe cpát tolik cukru, tak si ten sníh oslaďte prosím méně! A jestli se tady najde dobrodinec se zdravým životním stylem a přes toto upozornění napíše do komentářů, že mu tam teda přijde toho cukru hodně...tak ho vyválím ve stéviovém poli:-D!

jo a i přes to množství cukru..že tenhle kousek buchty je úplně ten poslední... jsem si dneska řekla asi šestkrát. A pokud máte švestek hodně, zkuste tohle a tohle!

200 g másla pokojové teploty, 200 g cukru krystal /plus něco málo na posypání švestek/, 4 velká vejce, lžíce kysané smetany, trocha vanilkového extraktu, 350 g hladké mouky, 2 čajové lžičky prášku do pečiva, kilo švestek nakrájených na půlky a vypeckovaných, 200 g cukru moučky

Troubu si nastavíme na 180 C. Mouku a prášek do pečiva smícháme v míse. Máslo a cukr krystal vyšleháme do nadýchané hmoty. Vejce rozdělíme na bílky (ty si dáme v misce na chvíli bokem) a žloutky. Žloutky přidáme společně s kysanou smetanou a vanilkou k máslu vyšlehanému s cukrem. Nakonec přidáme mouku a vymícháme těsto. Těsto rozprostřeme do máslem vymazaného pekáče / cca 30 x 40 cm. Nejlépe rozetřeme po dně lžící a uhladíme. Na těsto položíme půlky švestek, podle chuti přidáme cukr nebo taky citronovou šťávu, kdyby to zas bylo naopak moc sladké. Pečeme cca 40 minut. Mezitím si vyšleháme bílky s moučkovým cukrem. Šleháme tak, až sníh dělá pevné špičky. Sníh natřeme na buchtu a dáme ještě zapéct do trouby (cca 15 minut). Nakrájíme na kostky.

2 komentáře:

  1. Mňam, mňam a ještě jednou jedno velké mňam! Buchta vypadá úžasně, až zase dostanu košík švestek od tchánovců, určitě ji upeču. Mě zatím náš prvňáček docela překvapuje, zatím nezapomíná (když nepočítám ten první zapomenutý úkol :-)) a ve škole se mu líbí hlavně, když dělají něco těžkého :-) A vzhledem k jeho hyperaktvitě režim mít prostě musíme, jinak bych se už na nejbližší švestce houpala já ... a kdo by pak pekl ty koláče, že?

    OdpovědětVymazat
  2. Madli, my už máme dvě zapomenutí pomůcek:-) Na zhoupnutí na švestce budu brzo zralá!

    OdpovědětVymazat