pondělí 27. července 2015

Tvarohové knedlíky s meruňkami a bílou čokoládou

Ano, druhé pokračování meruňkového seriálu na sebe nedalo dlouho čekat. Zatímco se tyto knedlíky vařily, naše mladší dítě koplo naše starší dítě do nosu. Inu, kdo seje vítr... Říkala jsem Vojtovi odmala, že ji to všechno jednou naučí. A jelikož je Kristýna pozorná, pilná a snaživá žačka, tak se trefila napoprvé a silou nevídanou. Pan učitel mohl být spokojen. Ale kupodivu nebyl. Následoval řev, dovolávání se objednání sanitky, slzy jako hrachy.  Nakonec se Vojta -  s chladivou mraženou treskou z Norska v zátylku a tampónem v krvácejícím nose - nechal těmi výbornými knedlíky uklidnit a uchlácholit. Teď tu sedím já, norskou tresku na čele (zítra ji asi budu muset udělat, už dost povolila) a strašně se těším, až půjdu do práce a děti do školy. A ty knedlíky si dávám taky. Sladké je prostě dobré na nervy, to se ví!
Recept na tvarohové knedlíky je z Apetitu. Můžete je plnit buď bílou čokoládou nebo kouskem marcipánu obaleným v mleté kávě. Taková pecka je pak na knedlíku to nejlepší! Taky se na to samozřejmě můžete vykašlat a vložit do každé meruňky kostku cukru, ale pak to bude bez fantazie. Ale zcela jistě to bude také dobré.

50 g másla, 250 g měkkého tvarohu, 200 - 250 g hrubé mouky, 1 vejce, sůl, bio citronová kůra, 1/2 lžičky prášku do pečiva, meruňky, čtverečky bílé čokolády (nebo kuličky marcipánu obaleného v kávě)
cukr, rozpuštěné máslo, strouhaný tvaroh k podávání

Z másla, tvarohu a mouky, do které jsme přidali prášek do pečiva,  třeme těsto (mouku přisypávejte po troškách), přidáme vejce, špetku soli a trochu citronové kůry. Těsto plníme vypeckovanými meruňkami, do kterých jsme vložili kousek čokolády nebo marcipánu. Knedlíky vaříme ve vroucí osolené vodě 10 až 12 minut. Podáváme s cukrem, tvarohem a máslem.4 komentáře:

 1. Taktéto tvarohové knedle som chcela vyskúšať s jahodami no pravdaže ako sa mi dárí tak som aj tú jahodovú sezónu premeškala, no taktuež mám rada merunky takže určite vyskúšam na tento spôsob!

  OdpovědětVymazat
 2. No jahodové jsou skvělé. Ovšem ty jsem letos taky nějak... propásla. Ovšem i ty meruňkové stojí zato`

  OdpovědětVymazat
 3. Původně jsem se šla podívat na recept na knedlíky, nakonec odcházím s úsměvem na tváři :) Doufám, že Vy, treska i děti jste přežili zbytek dne bez další újmy, ať už psychické či fyzické :)

  OdpovědětVymazat
 4. Mňam, hned bych si dala! A musím říct, že meruňky plněné marcipánem obaleným v kávě jsou jsou velice návykové!

  OdpovědětVymazat