středa 11. července 2012

Zmrzlina "jahodový cheesecake"

Konečně se mi povedlo přeskládat v mrazáku věci tak, aby se mi tam vlezla i mrazící nádoba na zmrzlinu. Jen co se pořádně namrazila, šlo se na to. Přiznám se, že jsem letos výrobu zmrzliny ve zmrzlinovači odkládala i proto, že jsem zakoupila (konečně!) formičky na nanuky a chytla na nanuky totální závislost. No v třicetistupňových vedrech asi není divu. Takže teď jen neustále házím do mixéru cosi (dosaďte si libovolný druh ovoce) plus smetana/jogurt/tvaroh/ovocný džus a cukr.  A nanuky jedou u celé rodiny, takže je nestačím vyklápět.
 Zmrzlina "jahodový cheesecake" je o něco pracnější než běžné zmrzliny, protože do ní musíte upéct krustu  jako na cheesecake. Ale taky je pak o to lepší. Recept je odsud. Díky Kevine!

240 ml smetany, 240 ml mléka (nepoužívat netučné), 80 g cukru, 2 žloutky, 1 lžička vanilkového extraktu, 240 g jahod, 60 g krémového sýra (Philadelphia), 80 g připavené krusty

Zahřejte pozvolna mléko, smetanu a cukr tak aby skoro vařily (cca pět minut). Ztlumte oheň a jednu lžíci horké směsi přidejte k rozšlehaným žloutkům. Rozmíchejte a tuto směs za stálého míchání vraťte do hrnce ke zbytku ohřáté smetany s cukrem. Míchejte a na mírném ohni vařte do zhoustnutí. Hotová směs by měla zanechávat povlak na lžíci, když ji do ní ponoříte. Sundáme z ohně a vmícháme vanilku. Směs necháme vychladnout a poté ještě vychladíme v lednici. Vychlazenou směs pak nalijeme do zmrzlinovače a zhruba v polovině mrazícího procesu přidáme nadroboučko nasekané jahody, krustu a krémový sýr.

Krusta:
80 g nadrcených grahamových sušenek (nadrťte je ručně, válečkem - z mixeru budete mít strouhanku, větší kousky jsou žádoucí), lžíce povoleného másla, půl lžíce cukru
suroviny promněte v ruce, namačkejte do pečící misky a dejte péct v troubě na 200 C asi na 10 minut, dozlatova.

1 komentář:

  1. Tak tahle zmrzlina vypadá naprosto skvěle, skoro si říkám, že ji vyzkouším i bez toho zmrzlinovače :)

    OdpovědětVymazat