úterý 20. prosince 2011

Gruyére dort s karamelizovanými hruškami

Další slaný recept, třeba ho použijete na Silvestra. Je opravdu hodně hodně sýrový, to pravé  pro sýrové milovníky. Je tak sýrový, že jsem se bála, že se k nám seběhnou všechny myši z okolí a malými pěstičkami budou bušit na dveře ledničky.

3 lžíce másla, 100 g cukru krystal, 6 hrušek - oloupaná nakrájené na kostičky velikosti sousta, 800 g philadelphie nebo jiného "cream cheese", 400 g strouhaného sýra Gruyére, 1/4 lžičky soli, opražené solené mandle a vlašské ořechy (dle originálního receptu pistácie, krásně to vypadá, bohužel jsem neměla, tak jsem vyřešila náhražkou)

V nepřilnavé pánvi, na středním ohni rozpustíme máslo, přidáme cukr a hrušky. Vaříme 10 až 15 minut, dokud tekutina nezhoustne a hrušky nezačnou karamelizovat. Odstavíme z ohně a necháme zcela vychladnout. Nastrouhaný sýr smícháme s krémovým sýrem, osolíme - opatrně. Do menší dortové formy (průměr 20 cm), kterou jsme vyložili fólií, naneseme sýrovou hmotu, vrstvu hrušek (polovinu) a opět sýrovou hmotu. Necháme nejméně hodinu vychladit v lednici, poté opatrně vyklopíme. Boky obalíme ořechy,  na vršek dortu umístíme zbylou polovinu hrušek. Tradáá. Hotovo!

3 komentáře:

  1. Už přemýšlím, kdy bude vhodná příležitost pro vyzkoušení :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Hmmmmmm, kéž by pod stromečkem byla dortová forma. Hm, ale myslím, že i pekáček poslouží. Na vzhledu totiž nezáleží a chuť bude, zdá se, výborná.

    OdpovědětVymazat
  3. No na vzhledu fakt nezáleží, je to jedno kam to nacpeš:-)

    OdpovědětVymazat