pondělí 22. srpna 2011

Levandulové čokoládové lanýže

Levandule jsou všude hromady, a její vůně  fakt nemusí být dobrá jen do mýdla. Chtěla jsem vyzkoušet, jaká bude v čokoládě a za sebe můžu říct, že DOBRÁ. V čokoládě zůstane opravdu takový  tak akorát milý nádech. Tenhle recept asi ještě zopakuju a možná někomu udělám domácí bonboniéru. A příště ještě zkusím nějaké ty sušenky. Potřebovala jsem:


menší hrst čerstvých nebo sušených levandulových květů, 80 ml smetany ke šlehání, 170 g kvalitní hořké ( 50%), 110 g mléčné čokolády, 30 g másla


necháme smetanu zahřát v hrnečku tak, aby se v ní stěží dal udržet prst (pozor aby nezačala vřít), vsypeme květy, zamícháme a necháme pět minut stát. Pak opět zahřejeme, zamícháme a necháme stát. Ještě tak dvakrát zopakujeme, aby  chuť levandule ve smetaně pěkně zintezivněla.
Nalámané čokolády smícháme  a rozdělíme na poloviny. Jednu polovinu zahřejeme ve vodní lázni a když je tekutá, vmícháme metličkou přecezenou smetanu (květy vyhodíme). Necháme v lednici odpočinout něco kolem hodiny, i míň (mělo by jít ze směsi ještě dobře šoulat kuličky). Pak lžičkou ukrajujeme  hromádky a děláme kuličky (je jich cca 20, podle velikosti). Druhou polovinu čokolády také rozpustíme - s máslem- a pak v ní kuličky za pomocí párátka namáčíme. dáme na tác vyložený papírem a necháme zaschnout polevu. Dáme do ledničky.

1 komentář:

  1. Miluji levanduli a ve spojení s hořkou čokoládou je úplně nejlepší! Ty Tvoje lanýže vypadají dokonale, jak od profíka.

    OdpovědětVymazat