úterý 2. srpna 2011

Karamelizování zdar!

Kdo by neměl rád karamel? A ještě líp, kdo by neměl rád křupavou kůrku? No tak mně se povedlo vyhrabat na narozeniny mého syna recept, který oboje kombinuje. Je to jednoduché a nezvyklé, alespoň v místních končinách.  Takže funguje  to takto:
Na cca 400 g minipárečků připadne něco kolem 200 g třtinového (nebo alespoň hnědého cukru) a slanina, záleží na kolik částí rozkrájíte plátky:-)


Každý minipáreček se obaluje slaninou (nejlépe půlkou plátku, párek by neměl být obalen několikrát, pak slanina není křupavá) a propíchne párátkem. Dá se do pekáče vystlaného pečícím papírem ( karamel se pak špatně čistí:-), pocukruje a peče se na 170 stupňů 45 minut, v půlce pečení obrátit párečky.
Zde jsou ještě tipy: je dobré nechat párky s cukrem lednici přes noc (pustí šťávu, ta se smísí s cukrem a pěkně se chuť rozleží). Kvůli rovnoměrné a důkladné karamelizaci můžete „namáčet“ slaninu do cukru a pak jí párek obalit. 


Po vytažení z trouby byly krásně křupavé,  karamelové "vlasce" které se místy táhly za rukou beroucí párek nikomu nevadily. Doporučuji dojíst zatepla, pak jdou těžko odlepit z talíře. My jsme naštěstí takový problém řešit nemuseli.

Žádné komentáře:

Okomentovat